About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound the actually teaching of the great explorer ut of the truth, the master builder of human happiness.
Consultation

Contact Info

  • Rock St 12, Newyork City, USA
  • (526)-236-895-4732
  • willos.wk@gmail.com
  • Week Days: 09.00 to 18.00 Sunday: Closed

Okolie a aktivity | Chata Šachtičky

Family Chata na Šachtičkách je ideálnym miestom pre výlety do blízkeho okolia. Turistika, hubárčenie, jazda na koňoch, cyklovýlety. To všetko si môžete dopriať. Horské prostredie až neuveriteľne blízko civilizácie si vás získa od prvej minúty pobytu.

Kto zavíta na Šachtičky, nenechá si ujsť návštevu malebnej baníckej obce Špania Dolina. Ponúka krásne výhľady na okolité hory, trate pre horské bicykle, unikátny historický Špaňodolinský banský vodovod a v letnej sezóne mnoho kultúrnych
a športových akcií.

Hotel Šachtička k Vašim službám

Najbližšie pri chate je Horský hotel Šachtička. Svojou atmosférou pripomína typické alpské hotely. Prispievajú k tomu početné krby, poľovnícka výzdoba, kaviareň, terasy. V Banickej Cimre si vychutnáte autentickú slovenskú kuchyňu. Reštaurácia uspokojí aj najnáročnejších hostí.

Do Banskej Bystrice dohodíte kameňom

Dobre sa tu budú cítiť rodiny s deťmi. Mini zoo s domácimi zvieratkami, detské ihrisko a jazda na koňoch ponúkajú doslova svet zážitkov na ktorý budú všetci radi spomínať. Nové sily načerpáte vo wellness a relax centre so širokou ponukou služieb. Na väčšinu služieb ponúkame hosťom chaty na Šachtičkách až 40%zľavy.

Ak sa vám zacnie za civilizáciou nie je nič jednoduchšie ako sa presunúť do 6 km vzdialenej Banskej Bystrice. Nákupné centrá, multikino, hypermarkety, kultúrne a športové akcie. To všetko Vás tak unaví, že sa radi vrátite na chatu.

Špania Dolina

Nachádza sa asi 14 km severne od centra Banskej Bystrice, v západnej časti Starohorských vrchov. Obcou preteká Banský potok, ktorý pokračuje úzkym údolím juhozápadným smerom k Uľanke, kde sa vlieva do Bystrice. Špania Dolina bola pre svoje náleziská medenej rudy, obsahujúcej aj striebro, v minulosti preslávená po celej Európe. Začiatky ťažby v tejto lokalite možno iba približne datovať do 11. – 12. storočia. Archeologické nálezy však potvrdzujú dobývanie medenej rudy už v eneolite. Ostali tu bohaté banícke pamiatky, tradičná architektúra, zvyky a tradície banskej obce, aké ste v minulosti mohli nájsť po celom Slovensku.

Kontaktujte nás už dnes

telefonicky na čísle 0905 404 049, emailom na info@chatasachticky.sk alebo prostredníctvom kontaktného formuláru napravo.